Turystyka medyczna

Turystyka medyczna 2018-01-31T08:23:53+01:00

Turystyka medyczna to połączenie możliwości skorzystania z szerokiej oferty usług medycznych i prozdrowotnych w Lublinie i województwie lubelskim z ofertą turystyczną i kulturalną całego regionu. Klaster Lubelska Medycyna koordynuje działania na rzecz rozwoju turystyki medycznej przyjazdowej. Efektem współpracy podmiotów świadczących usługi medyczne jest między innymi powstanie Lubelskiego Konsorcjum Turystyki Medycznej.

Informacje o miejscach, które warto odwiedzić, atrakcjach turystycznych, kulturalnych i przyrodniczych, możliwościach aktywnego wypoczynku, szlakach turystycznych, znajdą Państwo między innymi na stronach Urzędu Miasta Lublin oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

 

O Lubelskim Konsorcjum Turystyki Medycznej

Lubelskie Konsorcjum Turystyki Medycznej to projekt powstały w celu zachęcenia pacjentów z innych regionów Polski oraz z zagranicy do przyjazdu na Lubelszczyznę w celu skorzystania z usług medycznych, a przy okazji zwiedzania regionu.

Turystyka zdrowotna i medyczna to coraz prężniej rozwijający się trend na świecie. Lubelskie konsorcjum jest jednym z pierwszych sformalizowanych projektów tego typu w naszym kraju. Pierwszym, który powstał dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu podmiotów prywatnych i podmiotu publicznego, o różnych profilach działalność, które są zainteresowane dalszym rozwojem świadczonych przez nie usług komercyjnych poprzez wspólne, profesjonalne zarządzanie projektem.

Konsorcjum tworzy 11 podmiotów będących członkami Klastra Lubelska Medycyna:

Arthos Sp. z o.o.

Beauty Dental Clinic Agnieszka Krawczyk

Centrum Medyczne „Luxmed” Sp. z o.o.

Centrum Medyczne Medicos S.A.

Centrum Medyczne VITA Paweł Skrętowicz

CRH Żagiel Med Sp. z o.o. Spółka Jawna

Gabinety Medyczne Botanik

Klinika Pięknego Uśmiechu M. Pucek

Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego

Top-Medical Sp. z o.o.

INB Marketing Sp. z o.o. – lider Konsorcjum, odpowiedzialny za kwestię promocyjną inicjatywy.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: http://medicaltourismpoland.eu/pl, gdzie znajdą Państwo więcej informacji o oferowanych przez Konsorcjum usługach oraz do śledzenia aktualnych informacji na fanpage’u: https://web.facebook.com/MedicalTourismLublinPoland/