VI Lubelskie Dni Promujące Zdrowie

VI Lubelskie Dni Promujące Zdrowie

W tym roku już po raz szósty odbędą się Lubelskie Dni Promujące Zdrowie. Organizatorami są Urząd Miasta Lublin, Uniwersytet Medyczny w Lublinie – Wydział Nauk o Zdrowiu Katedra i Zakład Zdrowia Publicznego oraz Klaster Usług Zdrowotnych i Prozdrowotnych – Lubelska Medycyna.

Obchody będą połączeniem konferencji naukowo – szkoleniowej, festynu rodzinnego oraz bogatej oferty bezpłatnych konsultacji w placówkach medycznych na terenie całego Lublina. Wykonanie badań i umówienie się na konsultacje możliwe będzie przez wszystkie dni trwania obchodów. Szczegółowe informacje w informatorze poniżej.

Lubelskie Dni Promujące Zdrowie są skierowane do wszystkich mieszkańców Miasta.

W dniu 23 maja (środa) w godz. 14:30 – 18:00 na Placu Lecha Kaczyńskiego przy Centrum Kultury odbędzie się Rodzinny Festyn Zdrowotny. Festyn będzie okazją do dobrej zabawy nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. pokazy karate, konkursy dla dzieci i dla dorosłych, bańki mydlane oraz inne gry i zabawy z nagrodami. W trakcie Festynu będzie także możliwość uzyskania bezpłatnych konsultacji i porad medycznych, dietetycznych i kosmetycznych oraz spróbowania zdrowej żywności. Dzięki podmiotom medycznym, firmom z branży sportowej i spożywczej, uczelniom i różnego rodzaju organizacjom działającym na terenie Miasta Lublin udało się przygotować bardzo bogatą ofertę.

W dniach 5-6 czerwca br. w Collegium Universum ul. Chodźki 1 Uniwersytetu Medycznego oraz w Instytucie Medycyny wsi ul. Jaczewskiego 2 odbędzie się VI Konferencja Naukowo Szkoleniowa pt.: „Medyczno – społeczne i prawne aspekty opieki nad dzieckiem” poświęcona różnym aspektom zdrowia publicznego w kontekście opieki nad dziećmi. Dodatkowe informacje na temat konferencji na stronie www.umlub.pl

Szczegółowe informacje na temat obchodów VI Lubelskich Dni Promujących Zdrowie znajdują pod adresami: www.lublin.eu/mieszkancy/zdrowie, www.trzyplus.lublin.eu, www.umlub.pl, www.medycyna.lublin.eu oraz na stronach internetowych współorganizatorów. Patronat medialny nad obchodami objęło Radio Lublin oraz TV Lublin.

Załącznik: Informator – Lista badań profilaktycznych

 

2018-06-21T08:22:00+02:00 18 maja 2018|Wydarzenia|