BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A.

Adres:

ul. Uniwersytecka 10, 20-029 Lublin

WWW:

www.biomed.lublin.pl

Opis:

Jedna z najbardziej znanych i najstarszych firm biotechnologicznych w Polsce. Działa w branży farmaceutycznej od 1944 roku. Jest producentem preparatów leczniczych (na receptę oraz OTC) wyrobów medycznych, odczynników laboratoryjnych. Wytwarza ponad 60 produktów w różnym asortymencie.

Kluczowymi produktami spółki są preparaty probiotyczne z grupy Lakcid, Distreptaza oraz produkty z grupy krwiopochodnych. BIOMED-LUBLIN jest jedynym producentem i dostawcą na rynek krajowy szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10.

Spółka wspólnie z LFB BIOMEDICAMENTS prowadzi frakcjonowanie polskiego osocza, którego efektem są innowacyjne leki krwiopochodne takie jak immunoglobulina Namogy 5%, albumina Fortalbia, oraz czynniki krzepnięcia krwi.

Na każdym etapie wytwarzania produkty BIOMED-LUBLIN powstają według najwyższych światowych standardów, co jest poparte certyfikatami ISO 9001:2008 oraz 14001:2004 oraz GMP (Dobra Praktyka Wytwarzania).

Firma współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi, zarówno w zakresie opracowania nowych produktów, technologii wytwarzania oraz poszerzania zastosowania produkowanych wyrobów. Współpracuje z partnerami biznesowymi w ponad 20 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej.